Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд стейкхолдерів | Глава 16. Оподаткування

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

Головним органом податкового контролю в Україні є Державна податкова служба – центральний орган виконавчої влади у сфері податків в Україні. Був утворений у 2019 році після реорганізації та поділу Державної фіскальної служби на Державну податкову і Державну митну служби. Діяльність податкової служби спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів. Територіальні органи ДПС працюють у кожній області України та мають право здійснювати податковий контроль. Виконувач обов’язків Голови Державної податкової служби України наразі є Тетяна Кірієнко.

У складі ДПС працює департамент міжнародного співробітництва, одним із завдань якого є забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Правами податкового контролю також володіють митні органи – Державна митна служба України та головне управління ДМС у регіонах.

Законодавча база:

Профільний законодавчим органом у сфері податкової політики є комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, очолюваний нардепом Данилом Гетманцевим.

Чинний Податковий кодекс України прийнятий у 2010 році (останні правки внесені у 2023 році).

Механізми громадського контролю

При Державній податковій службі функціонує Громадська рада як колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган.Серед авторитетних громадських організацій із компетенцією у галузі:
Центр економічної стратегії
CASE Україна
Інститут суспільно-економічних досліджень
Інститут соціально-економічної трансформації.