Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Затверджено Методику визначення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Лютнева оцінка Європейської Комісії показала, що Україна має певний рівень підготовки (рівень 2 із 5) у сфері корпоративного права. Акцент було зосереджено на необхідності узгодження з останніми acquis ЄС та подальшої уваги до адміністративної спроможності та практичного впровадження наближеного законодавства, зокрема, у сфері громадського контролю. Тим часом було зроблено певні кроки, а у вересні досягнуто ще одну віху.

19 вересня Уряд затвердив Постанову про Методику визначення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Як йдеться в офіційному повідомленні, це є одним із ключових елементів створення комплексної системи перевірки інформації про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ). Методика є нормативним документом, який допомагає встановити єдиний підхід до визначення реальних власників компаній чи ГО.

Публічне інформування про бенефіціарів є однією з вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і є ключовим для впровадження Міжнародних стандартів фінансового моніторингу FATF в українське законодавство. Новим методичним документом Міністерство фінансів України заявляє, що повністю імплементувало Рекомендації КБВ, оприлюднені FATF у березні 2023 року.