Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд стейкхолдерів | Глава 1. Вільний рух товарів

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

Дана глава acquis орієнтована більшою мірою на ухвалення спільних договорів і регуляцій, а не на співпрацю на інституційному рівні. Втім, можна виділити декілька важливих урядових органів, які залучені у координації вільного руху товарів між Україною та країнами ЄС.

Перш за все, це Міністерство економіки України, яке серед іншого займається реалізацією державної політики з питань економічного і соціального співробітництва України з ЄС, а також координацією системи ринкового нагляду. Міністром економіки України та першим віце-прем’єр-міністром наразі є Юлія Свириденко. В апараті міністерства функціонує Департамент економічного співробітництва з Європейським Союзом та країнами світу. Посаду торгового представника України наразі займає Тарас Качка.

Національне агентство з акредитації України (НААУ), створене Міністерством економіки, є єдиним національним органом акредитації, що займається акредитацією органів з оцінки відповідності і контролем за відповідністю вимогам акредитації.

Законодавча база:

Базовим законом у цій галузі в Україні є закон “Про зовнішньоекономічну діяльність” (№ 959-XII), прийнятий у 1991 році. У нього вносились численні правки остання з яких — у 2023 році. Із повним переліком Нормативно-правових актів у сфері експорту можна ознайомитись за посиланням.

Механізми громадського контролю

При міністерстві економіки функціонує громадська рада. Серед провідних громадських організацій із експертизою у сфері:
Європейська бізнес Асоціація
Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
Українська асоціація бізнесу і торгівлі