Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд стейкхолдерів | Глава 32. Фінансовий контроль

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

Функції внутрішнього фінансового контролю в Україні на урядовому рівні покладені на Міністерство фінансів України. Міністерство з  2020 року очолює Сергій Марченко. Юрій Драганчук є заступником міністра  питань європейської інтеграції. У складі міністерства функціонує Управління європейської та євроатлантичної інтеграції. 

Безпосередньо фінансовою  інспекцією займається центральний орган державної влади Державна аудиторська служба, діяльність якої координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України.

У рамках Мінфіну також функціонує Департамент гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю, серед функцій якого – підготовка щорічних звітів про стан фінансового управління та контролю та внутрішнього аудиту.

Рахункова палата України – орган фінансово-бюджетного контролю, який підпорядкований і підзвітний Верховній Раді.

Виявленням, попередження та розслідування правопорушень, що зачіпають фінансові інтереси України займається Бюро економічної безпеки.

Законодавча база:

У кінці 2021 року була прийнята Стратегія реформування управління державними фінансами на 2022–2025 роки та плану заходів з її реалізації.

Базовий закон про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні був прийнятий у 2002 році. Останні правки до нього вносились у 2021 році.

Механізми громадського контролю

У складі міністерства фінансів функціонує громадська рада.