Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд стейкхолдерів | Глава 2. Свобода пересування працівників

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

В Україні немає відомства, яке б безпосередньо займалось забезпеченням права на вільне пересування працівників і підтримкою мігрантів, що працюють у країнах ЄС. Це робить країну не готовою до доступу до Європейської мережі служб зайнятості. Створення такого відомства очікує від України ЄС.

Найвищим урядовим органом, що займається правами працівників в Україні є Міністерство соціальної політики. Очолює міністерство з липня 2022 року Оксана Жолнович. Заступником міністра з питань європейської інтеграції є Ірина Постоловська. У складі міністерства функціонує Директорат стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції, у складі якого своєю чергою — експертна група з питань євроінтеграції.

Пенсійний фонд України здійснює керівництво та управління солідарною системою державного пенсійного забезпечення. З грудня 2022 року до Пенсійного фонду увійшов Фонд соціального страхування України, який керував загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

З правами працівників також пов’язана діяльність Національної соціальної сервісної служби України – центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері соціального захисту населення.

Законодавча база:

Україна не має узгодженого з ЄС законодавства щодо доступу до ринку праці та вільного пересування працівників. 

Механізми громадського контролю

При міністерстві соціальної політики функціонує консультативно-дорадчий орган громадська рада.
Серед найвпливовіших громадських організацій із компетенцією у сфері:
“Європа без бар’єрів”
CASE Україна
Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування