Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд стейкхолдерів | Глава 24. Юстиція, свобода і безпека

Інституції та законодавча база

Урядова координація:

Дана глава acquis регулює широкий перелік галузей, за які в Україні відповідають різні держструктури. Протидією незаконному обігу наркотичних засобів в Україні займається Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками – центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я. У структурі міністерства охорони здоров’я також функціонує Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю.

Боротьба з тероризмом є відповідальністю Служби Безпеки України. Безпосередньо цим займається Антитерористичний центр при СБУ. З 2021 року його очолює Сергій Андрющенко.

Основним національним органом управління міграцією в Україні є Державна міграційна служба. У структурі служби функціонує Управління міжнародних зв’язків.

Державна прикордонна служба (ДПСУ) відповідальна за управління українським кордоном, а також за прискорення процедури реадмісії. Вона співпрацює з Європейським агентством з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу

Законодавча база:

Міграційну політику в Україні регулює Стратегія державної міграційної політики України за 2017-2025, а управління кордонами – Стратегія інтегрованого управління кордонами на період 2020-2025 років. Закон про основні засади державної міграційної політики був прийнятий у 2011 році. Закон України про прикордонний контроль – у 2010 році (останні правки у нього вносились у 2023 році).

У 2019 році була затверджена Концепція боротьби з тероризмом в Україні.

На законодавчому рівні в Україні питаннями безпеки займається Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Механізм громадського контролю

Серед громадських організацій і аналітичних центрів з експертизою у галузі:
Європа без бар’єрів
Національний інститут стратегічних досліджень
Благодійний фонд «Право на захист».