Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд стейкхолдерів | Глава 30. Зовнішні відносини

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

Основним урядовим органом, відповідальним за зовнішні відносини є Міністерство зовнішніх справ. Очолює установу з 2020 року Дмитро Кулеба. У складі міністерства працює Департамент ЄС і НАТО.

Втім, глава більшою мірою стосується аспектів економічного співробітництва та торгової політики, що входять до повноважень Міністерства економіки України. Політикою, що стосується економічного співробітництва у міністерстві займається Департамент економічного співробітництва з Європейським Союзом та країнами світу.

Головним відповідальним чиновником міністерства за забезпечення просування економічних інтересів України на європейському та світовому ринку за українським законодавством є торговий представник України. Наразі цю посаду займає заступник міністра економіки Тарас Качка.

Законодавча база:

Базовим законом цієї глави можна вважати закон України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, прийнятий 1991 року (остання правка внесена у 2023 році).

Механізми громадського контролю

При міністерстві економіки функціонує громадська рада, що сприяє врахуванню громадської думки під час формування та реалізації державної політики.Найвпливовішими громадськими організаціями із компетенцією у галузі є:
Український центр європейської політики
Центр “Нова Європа”
Українська призма