Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Daily Archives: 01.02.2023

Viewing 1-10 posts

Оцінка Єврокомісії – Глава 29 acquis ЄС

Добрий рівень підготовки (4) Україна має хороший рівень підготовки у сфері Митного союзу. Країна підключена до загальної митної інформаційної системи ЄС (Common Communication Network) і використовує нову комп’ютеризовану транзитну систему (NCTS). Україна є частиною Конвенції про спільний транзит, яка на 100% базується на системі транзиту Союзу. Незважаючи на те, що митне законодавство в більшості своїй…

Оцінка Єврокомісії – Глава 3 acquis ЄС

Певний рівень підготовки (2) Україна має певний рівень підготовки в цій сфері. Ставлення до іноземних постачальників послуг щодо свободи заснування та свободи надання послуг загалом відповідає загальним принципам законодавства ЄС. В Україні немає чіткої різниці між вимогами, які застосовуються до власників підприємств, які надають послуги із заснування в Україні, та вимогами, які застосовуються до підприємств,…

Огляд стейкхолдерів | Глава 1. Вільний рух товарів

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

Дана глава acquis орієнтована більшою мірою на ухвалення спільних договорів і регуляцій, а не на співпрацю на інституційному рівні. Втім, можна виділити декілька важливих урядових органів, які залучені у координації вільного руху товарів між Україною та країнами ЄС.

Оцінка Єврокомісії – Глава 14 acquis ЄС

Певний рівень підготовки (2) Україна має певний рівень підготовки у сфері транспортної політики. Країна потребує подальшого узгодження та ефективного впровадження acquis у всіх сферах транспорту та, зокрема, у залізничному секторі, де необхідно створити відповідні адміністративні структури. Однак ці реформи повинні враховувати життєво важливу роль, яку відіграє транспорт у нинішньому складному становищі. Необхідно зміцнити адміністративну спроможність,…

Огляд стейкхолдерів | Глава 2. Свобода пересування працівників

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

В Україні немає відомства, яке б безпосередньо займалось забезпеченням права на вільне пересування працівників і підтримкою мігрантів, що працюють у країнах ЄС. Це робить країну не готовою до доступу до Європейської мережі служб зайнятості. Створення такого відомства очікує від України ЄС.

Огляд стейкхолдерів | Глава 3. Право заснування та свобода надання послуг

Інституції та законодавча база

Урядова координація 

Ця глава регулює специфіку надання транскордонних послуг і забезпечує визнання професійних кваліфікацій для громадянина будь-якої країни ЄС в Україні. Окрім того, глава також регулює узгодження надання поштових послуг різними країнами ЄС. Впровадження цієї глави переважно пов'язане з прийняттям регуляцій і договорів, а не з роботою окремих інституцій.

Огляд стейкхолдерів | Глава 4. Вільний рух капіталу

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

Згідно з дорожньою картою скасування валютних обмежень, Національний банк України відповідальний за поступових перехід до режиму вільного руху капіталу, враховуючи темпи покращення макроекономічної ситуації в Україні. Головою Національного Банку станом на зараз є Андрій Пишний. Також до повноважень НБУ належить валютний нагляд банків і фінансових інституцій. У той час як Державна податкова служба України займається валютним наглядом інших резидентів і нерезидентів.

Огляд стейкхолдерів | Глава 5. Державні закупівлі

Урядова координація: 

Найвищим урядовим органом, що регулює питання, пов’язані з державними закупівлями є Міністерство економіки України. У складі міністерства функціонує Департамент сфери публічних закупівель та конкурентної політики, який очолює Ганна Мєдвєднікова. Для укладання всіх контрактів на суму, що перевищує 50 000 грн. українське законодавство зобов'язує будь-які державні структури користуватись системою електронних закупівель ProZorro.

Огляд стейкхолдерів | Глава 6. Корпоративне право

Інституції та законодавча база

Урядова координація: 

Вищим урядовим органом, відповідальним за корпоративне право в Україні є Міністерство юстиції. Заступником міністра юстиції з питань європейської інтеграції є Людмила Сугак. Безпосередньо цією сферою в апараті міністерства опікується Департамент цивільного законодавства та підприємництва.

Оцінка Єврокомісії – Глава 2 acquis ЄС

Ранній етап підготовки (1) Україна знаходиться на ранній стадії підготовки до вільного пересування працівників. Їй потрібно буде всебічно привести своє законодавство у відповідність із acquis ЄС та прецедентним правом ЄС. Їй також потрібно буде зміцнити свою адміністративну спроможність, міжінституційну співпрацю та здатність до міжнародної координації. Серед іншого, існує потреба у зміцненні спроможності щодо координації соціальної…